Bracia Horsten reprezentantami Tri Talent Team w „nadziejach olimpijskich” w Białymstoku

16 sierpnia 2020 w Białymstoku odbył się kolejny Turniej Nadziei Olimpijskich (TNO). Dorian Horsten stanął na podium, a Tymon Horsten zajął 6. miejsce w tym międzynarodowym wyścigu.

Podstawowym celem TNO jest współzawodnictwo młodzieży w triathlonie na dystansach 0,4-10-2,5 (młodzicy) oraz 0,75-20-5 (juniorzy i juniorzy młodsi).

Wiele obiecująca nazwa zawodów nie jest przypadkowa. Impreza ma za zadanie wyłonienie najlepszych zawodników z krajów Grupy Wyszehradzkiej (Polska, Węgry, Czechy, Słowacja) oraz ocenę współzawodnictwa sportowego w poszczególnych kategoriach wiekowych.

Biorąc udział w takiej międzynarodowej rywalizacji młodzi triathloniści mają okazję porównać swoje możliwości i poziom sportowy. Ponadto zawody pozwalają wyłonić najlepszych i najbardziej perspektywicznych triathlonistów, którzy rokują największe nadzieje na start w kolejnych Igrzyskach Olimpijskich.

W tym roku, do Białegostoku przyjechali zawodnicy z Węgier i z Polski. Węgrzy wykazali się bardzo dobrą formą, zajmując wysokie miejsca na podiach.

Niemniej jednak zawodnicy Tri Talent Team (bracia Horsten) wykazali się również bardzo dobrym przygotowaniem. Dorian Horsten zajął trzecie miejsce wśród juniorów, ustępując koledze z Węgier oraz Marcinowi Stanglewiczowi, z którym ostatnio regularnie ma okazję się ścigać.

Tak Dorian komentuje swój występ:

Podczas startu uniknąłem błędów z Rawy Mazowieckiej i poprawiłem się o około 5 minut w porównaniu do zeszłego roku na tej samej trasie. Biegowo i pływacko mam jeszcze dużo pracy do zrobienia, ale cieszę się, że powoli znów widać progres w tych dyscyplinach.

Brat Doriana, Tymon Horsten, w kategorii młodzik ukończył wyścig na 6. pozycji. W tej kategorii Węgrzy zdominowali czołówkę. Tymon był drugim Polakiem.

Zapytaliśmy Tymona o jego wrażenia z wyścigu:

Zanim się dowiedziałem, że będę się ścigać z zawodnikami z zagranicy, myślałem, że mam szansę na podium. Okazało się jednak inaczej. Węgrzy byli lepsi. Mimo to uważam zawody za udane, gdyż wyprzedziłem dwóch moich konkurentów z Mistrzostw Polski w Rawie Mazowieckiej.

Nie opuszczamy poprzeczki. Kolejna rywalizacja juniorów, w jeszcze bardziej wymagającym towarzystwie, już 21.08.2020r. w Olsztynie podczas Pucharu Europy.

Trzymamy kciuki.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.