Gorący Susz i tropikalne Pniewy – ciąg dalszy zawodów w ramach Pucharu Polski.

W stolicy triathlonu – Suszu, 22. czerwca tradycyjnie już było gorąco, ale odbywające się tydzień później 30. czerwca zawody triathlonowe w Pniewach, Wielkopolsce odbywały się w rekordowej temperturze 36 stopni w cieniu. I w Suszu i w Pniewach w zmaganiach sportowych uczestniczyli zawodnicy Tri Talent Team.

W Suszu mogliśmy obserować Doriana Horsten, który już po raz drugi w tym roku startował w towarzystwie elity mężczyzn. Walcząc o punkty do punktacji generalnej Pucharu Polski w kat. Juniorów zajął 23 miejsce open mierząc się z takimi sławami jak Michał Oliwa (starszy o 4 lata), Tomasz Brembor (starszy o 7 lat) czy Sylwester Kuster (starszy o 16 lat). Kolejny start, kolejne doświadczenie, kolejna nauka. W tym samym dniu w aquathlonie (200m pływania i 1km biegu/400 m pływania i 2 km biegu) wystartowali Bastian i Tymon Horsten oraz Julia Zwara. Wszyscy mogli się cieszyć otrzymanymi pucharami za zajęte wysokie miejsca na podium : Bastian – 1 m. w kat. Junior Młodszy, Julia  2m. w kat. D10, Tymon – 3m. w kat. Młodzik. Tego dnia w Suszu w rywalizacji sportowej uczesniczył również ojciec trójki braci – Peter Horsten, startując w sprincie (750m pływania, 20km rower i 5km biegu) zajmując w swojej kategorii wiekowej M50 9. miejsce.

 

Tydzień po Suszu ekipa Tri Talent Team zawitała w Pniewach. Prognoza pogody nie pozostawiała złudzeń. Zawody miały odbyć się w tropikalnych warunkach temperatury ok. 36 stopni w cieniu. Zawody w Pniewach po Olsztynie i Suszu są kolejnymi, gdzie zawodnicy mogli powalczyć o punkty do klasyfikacji Pucharu Polski. Juniorzy i juniorzy młodsi startowali na dystansie 600m pływania, 15km roweru i 3km biegu, a młodzicy na dystansie 400m pływania,  8km roweru i 2 biegu. Zgodnie z regulaminem PZTri na wynik klubu składa się suma punktów uzyskanych przez 3 najlepszych zawodników oraz zawodniczek z danego klubu, w każdej kategorii wiekowej (Młodzik, Junior młodszy, Junior oraz Open). W przypadku sklasyfikowania zawodnika kategorii wiekowej, w kategorii open, punkty doliczane są z obu rankingów. Tri Talent Team jest małym i młodym klubem (rocznik 2018) ale uczestnictwo w rywalizacji klubowej jest dodatkową motywacją dla każdego zawodnika.  Również i tym razem start w takich warunkach to nauka dla wszystkich, dla zawodników i trenerów. W taką pogodę cierpią wszyscy, a to jak sobie z nią poradzą zawodnicy to kwestia doświadczenia i znajomości swojego organizmu. „Na rowerze szybko skończyło mi się picie. Czułem duże pragnienie. Jak już się napiłem odpowiednio, to odczułem to niestety na bieganiu. Chlupotanie sprawiało duży dyskomfort.”- powiedział Bastian.

Z kolei Bartek optymistycznie stwierdził, że myślał iż będzie gorzej, a Tymon podsumował – „Było gorąco”. Tymon i Bartek Boryna zajęli kolejno 21 i 22 m. w kat. młodzików. Mimo ciężkich warunków pogodowych tym razem Dorian stanął na podium uzyskując 2 m. w kat. junior. Bastian zajął 17m. w kat. junior młodszy.

 

Gratulacje dla wszystkich zawodników. Sezon w pełni i przed nimi kolejne starty w tym Mistrzostwa Polski w Sławie.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.