Sportowo, klubowo i rodzinnie w Gniewinie

W Tri Talent Team, po długiej przerwie w treningach, spowodowanej pandemią, wróciliśmy nie tylko do długo wyczekiwanych treningów. Również udało nam się zrealizować nasze pierwsze zgrupowanie. Uczestnicy dzielą się swoimi odczuciami.

W marcu br. mieliśmy już wszystko zaplanowane do zgrupowania klubowego w Gniewinie, ale pandemia i tajemniczy wirus COVID-19 postawił nasz wyjazd pod znakiem zapytania. Nie wiedzieliśmy co się może wydarzyć, ale od marca do maja, w cotygodniowych spotkaniach on-line, razem szukaliśmy sposobów na trenowanie w czasie pandemii. Trenerzy przekazywali nam wskazówki jakie ćwiczenia wykonywać, a rodzice dzielnie wspierali w tym młodych zawodników. Motywowaliśmy się wzajemnie. Z każdym etapem znoszenia lock-downu wracaliśmy sukcesywnie do treningów grupowych. Przetrwaliśmy ten czas wspólnie i trenujemy tak jak kiedyś, mimo że nadal świat nie jest wolny od wirusa.

Będąc dobrej myśli udało się również zorganizować pierwsze zgrupowanie sportowe Tri Talent Team, w obiekcie hotelowo-sportowym w Gniewinie w dniach 18-21.06.2020. Wiele powiedzą piękne zdjęcia, które zrobił nasz „klubowy fotograf” Peter, ale tylko relacje naszych uczestników mogą oddać atmosferę wyjazdu.

Paulinka (9 lat) – „Obóz był wspaniały. Cieszę się. że mogłam pływać w basenie. Następnym razem chętnie pojechałabym na cały tydzień.” Faktycznie! Dokładnie w dniu naszego przyjazdu, w Gniewinie po trzymiesięcznej przerwie otwarto 25-metrowy basen, gdzie trener Szymon i Michał przekazywali wskazówki podopiecznym.

Agata (17 lat) – „Na obozie podobała mi się równowaga między treningami, a czasem, który spędzaliśmy razem. Przekrój wieku uczestników sprawiał, że nie było przestrzeni na nudę. Gdybym miała zmienić jedną rzecz to wydłużyłabym nasz pobyt w Gniewinie.”

Pływanie, rowery i bieganie były w naszym planie treningowym, ale nie tylko…

Kuba (11 lat) – „Oprócz treningów bardzo podobała mi się lekcja o zdrowym żywieniu trenera Szymona i wskazówki o odpowiednim uzupełnianiu energii podczas trenowania. Miło było świętować też swoje urodziny w takim gronie”.

Samo miejsce, Hotel Mistral Sport, pozwalało również poczuć się jak na prawdziwym sportowym wyjeździe. Skomentował to Dorian (19 lat) – „Najbardziej podobało mi się dobrej jakości zakwaterowanie (dobre materace, jedzenie, stadion i basen blisko hotelu) oraz wieczorna integracja”.  Tymon H. (15 lat) i Julka (12 lat) również chwalili świetną atmosferę, jaką udało się stworzyć uczestnikom i kadrze na zgrupowaniu. Żałowali też, że obóz nie trwał dłużej.

 

Ze swojej strony dodam, że nawet pogoda była świetna i udało nam się poplażować nad jeziorem Żarnowieckim, pograć we frisbee, popływać w open water. Ogromnym hitem były prowadzone przez trenera Michała warsztaty serwisowania roweru.  Ja mogę podsumować to tak, że rodzinna atmosfera, wzajemna troska, świetnie zorganizowane treningi i uśmiech spowodowały, że udało nam się nie tylko w 100% wykonać plan treningowy, ale wspaniale spędzić czas, który na pewno zaprocentuje na przyszłość.

 

Dofinansowano ze środków Miasta Gdańska.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.