Triathlon Utrecht – relacja

7 lipca trzech zawodników KS Tri Talent Team wystartowało w Triathlon Utrecht.

Dla wszystkich braci Horsten były to pierwsze zawody w Holandii w tym roku, a dla Tymona pierwsze w tym kraju w ogóle. Cała trójka sportowców ma podwójne obywatelstwo: polskie i holenderskie. W związku z tym, że chłopcy mieszkają w Polsce, biorą udział w zawodach organizowanych głównie w naszym kraju. Tym razem jednak chcieli sprawdzić swoje siły w innej części Europy i wystartować 14 lipca w Mistrzostwach Holandii w Klazinaveen. Zawody w Utrechcie były dla nich dobrą próbą generalną, zakończoną wielkim sukcesem.

Zawody odbyły się na pięknym terenie rekreacyjnym Strijviertel w Utrechcie – małe jezioro i dużo zieleni wokół. W związku  z tym, że temperatura wody wynosiła 22,3 C, pianki były niedozwolone.

Młodzicy i juniorzy startowali jako pierwsi, a po nich jeszcze spora grupa dorosłych (dystans olimpijski oraz sprint). Cała impreza trwała do godziny 15:00.

Start młodzików

21 młodzików (mężczyźni)  wystartowało o 9:30 na dystansie superstrinterskim, według wylosowanej kolejności. Start odbył się w ciekawej konwecji „rolling start”. Zawodnicy rozpoczynali wyścig indywidualnie co 10 sekund. Na dystansie rowerowym drafting był zakazany. Tymon po mocnej walce wyścig ukończył wyścig na 8. pozycji.

Start Juniorów

Bastian i Dorian wystartowali tuż po ich najmłodszym bracie na dystansie dwa razy dłuższym.

Dorian po dobrym pływaniu, bardzo mocnej jeździe na rowerze i jeszcze mocniejszym biegu, dotarł jako pierwszy na metę. Jednakże do finiszu ostatniego zawodnika nie było wiadomo, że zajął pierwsze miejsce.

Bastian też po dobrym pływaniu, trochę gorszej jeżdzie na rowerze i  biegu, ukończył wyścig jako 20 junior. Warto dodać, że był jednym z najmłodszych zawodników w tej kategorii.

Już 14 lipca naszych zawodników czekają mistrzostwa Holandii. Trzymajcie kciuki!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.