Dorian Horsten- pierwszy Holender w PE, jego trener na mecie razem z Bastianem Horsten

W ten weekend w Olsztynie było sportowo, klubowo i rodzinnie. Był czas na wysiłek i rywalizację, na zabawę i wspólne biesiady. W sumie to szczęście, że mimo niepewnej sytuacji z pandemią COVID-19 zawody w Olsztynie odbyły się zgodnie z planem. Wiele innych zostało odwołanych.

Ten weekend był bardzo intensywny dla Tri Talent Team. W piątek Dorian Horsten wystartował w Pucharze Europy Juniorów, rywalizując z 54 juniorami różnych narodowości. Tak skomentował występ Doriana triathlonlife.pl:

Warto podkreślić, że na 14 miejscu zameldował się Dorian Horsten, który od tego sezonu reprezentuje Holandię. Jego czas 59:03. Szkoda, że już nie w biało czerwonej koszulce. Ale Dorian wyjaśnił w rozmowie z TriathlonLife.pl dlaczego podjął taką decyzję – TUTAJ.

W sobotę odbywały się 2 wyścigi: sprint (750m-20km-5km) i dystans olimpijski (1,5km-40km-10km). Na obu dystansach można było kibicować Tri Talent Team, ale tu już bardziej na luzie. To już nie to samo co „profesjonalny” i bardzo szybki wyścig piątkowy.

Trener Szymon Dolega rzucił wyzwanie Bastianowi Horsten na dystansie sprinterskim. Dopiero na biegu trener wyprzedził swojego podopiecznego, ale potem zdecydował zwolnić i dobiegli do mety razem 🙂 . Ale to Szymon stanął na podium w swojej kategorii wiekowej! Bastian był 7. w swojej kategorii. Tu konkurencja była zdecydowanie większa.

Kasia Szemro – prezes Tri Talent Team i mama Horstenów również zmierzyła się z tym samym dystansem i ukończyła go 4.  w swojej kategorii.

Peter Horsten – ojciec młodych Horstenów i Witek Wiśniewski – ojciec Kuby z naszego klubu obaj zmierzyli się z konkurencją na dystansie olimpijskim. Peter ukończył na 4. pozycji w swojej kategorii wiekowej, a Witek na 6.

W sobotnich wyścigach medal dostał każdy! To bardziej zabawa, rzucanie wyzwań samemu sobie i motywacja do regularnego trenowania i zdrowego trybu życia niż chęć zdobywania laurów. Choć jak się czasem zdarzy podium, też jest fajnie 🙂

W ten sposób spędzamy wspólnie aktywnie i przyjemnie czas, jednocześnie wspierając naszą młodzież, która czasem ma większe sportowe marzenia, tak jak na przykład Dorian Horsten.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.